Blog

Jak urządzić pokój dla chłopca

Dziecko powinno się w swoim pokoju czuć jak najlepiej. Dlatego tak duże znaczenie ma odpowiednia aranżacja wnętrza. Jakie zatem wybrać meble do pokoju dziecka w poszczególnym wieku?

Pokój dla dwulatka

Dla dziecka w tym wieku liczy się przede wszystkim zabawa. W tym wieku meble do pokoju dziecka ograniczone są zwykle do minimum, bo maluch często śpi jeszcze z rodzicami. Na podłodze należy położyć ciepły dywan bądź gruby pled. W rogu przyda się niewielki stolik oraz krzesełko z oparciem. Przydatny bywa także swego rodzaju kącik plastyczny w postaci tablicy do pisania kredą.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest zastosowanie farby tablicowej. W pokoju tak małego dziecka niepotrzebna jest natomiast elektronika. Zabawki z kolei schować można w większej skrzyni. Trzeba też pamiętać o zabezpieczeniu rogów mebli.

Pokój dla pięciolatka

Tutaj w pokoju dziecka potrzebne będzie już łóżeczko bądź tapczanik. Najlepszym rozwiązaniem jest łóżko o obniżonej wysokości. Może mieć ono ciekawe kształty, ale nie jest to konieczność. Dobrze sprawdza się też łóżko, pod którym znajduje się dodatkowa skrzynia na pościel czy inne przedmioty. Na podłodze obowiązkowy jest dywan.

W przypadku dziecka w tym wieku przydaje się też kącik do nauki. Biurko dobrze jest postawić pod oknem, tak aby miało ono dostęp do naturalnego światła. Rozwiązaniem bardzo praktycznym są biurka z regulacją wysokości, w których blat w razie potrzeby podnosi się do góry. Dzięki temu mebli nie trzeba zbyt często wymieniać. Również i krzesło musi mieć regulację.

Pokój dziesięciolatka

Dzieci w tym wieku już zwykle nie chcą i nie potrzebują tak dużej liczby ozdób i zabawek. Zamiast kolorowych ścian wystarczą już więc te pomalowane na pastelowe kolory. Zamiast tego warto pozwolić dziecku na zawieszenie na ścianie plakatu z ulubionym piłkarzem. Może być to również wizerunek samochodu. Łóżko z całą pewnością może być już tradycyjne i mieć metalowe czy drewniane ramy.

Skrzynie czy siatki na zabawki są jeszcze przydatne. W końcu dziesięciolatek jeszcze od czasu do czasu bawi się samochodami i nie tylko. Raczej jednak rezygnuje już z pluszaków. Na wolnych w ten sposób półkach można ustawić książki, komiksy czy kolekcję figurek. To nadaje z całą pewnością pomieszczeniu nieco przytulności.

W pokoju dziecka w tym wieku jest już natomiast najczęściej obecna elektronika. Trzeba pamiętać jednak o jej odpowiednim umiejscowieniu. Telewizor czy komputer powinien znajdować się na odpowiedniej wysokości oraz odległości od dziecka.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.