Blog

Narożnik do salonu. Jak wybrać „serce” pokoju dziennego?

Salon w mieszkaniu odgrywa specyficzną rolę. Z jednej strony jest to miejsce, w którym przyjmujemy gości. Z drugiej – miejsce, gdzie odpoczywamy. Gdy mamy do dyspozycji dość mały metraż mieszkalny, wówczas zdarza się, że salon spełnia także rolę miejsca do spania.


Dlatego też kluczowym elementem tego typu pomieszczenia jest mebel, który połączy te wszystkie funkcje, a do tego będzie elegancki i gustowny oraz wytrzymały. O czym mowa? O narożniku do salonu!


To fanatyczny mebel, który doskonale sprawdzi się podczas samotnych wieczorów z książką , czy filmowych maratonów przed telewizorem, a także w momencie, gdy „wpadnie” do nas z niezapowiedzianą wizytą rodzina lub znajomi. Zwykle narożnik w salonie jest bardzo wygodny i pojemny, więc zmieszczenie na nim dużej liczby osób nie powinno stanowić najmniejszego problemu.


Na rynku dostępne są także narożniki do salonu z funkcją rozkładania. Stawiając na taki model mamy pewność, że nie braknie nam w domu miejsca do spania, nawet dla niespodziewanych gości.

Narożnik w salonie – podstawowe cechy

Jak więc wybrać ten multifunkcjonalny mebel do naszego salonu? W pierwszej kolejności kierujmy się własnym gustem, bo to my w naszym salonie będziemy spędzać najwięcej czasu. Dobrze, aby narożnik pasował do pozostałych mebli. Jeśli np. mamy szafy z metalowym wykończeniem, wówczas można zastanowić się nad zakupem narożnika do salonu z nóżkami, które będą wykonane z tego samego surowca, co wykończenia.


Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego wykonany jest narożnik do salonu. Warto stawiać na wytrzymałe konstrukcje i produkty, ponieważ narożnik to taki mebel, który jest dość często eksploatowany. Umówmy się, przetarte, dziurawe siedziska i skrzypiąca konstrukcja nie są ani ładne, ani praktyczne. Dlatego, czasem warto wydać nieco więcej, by na długo cieszyć się swoim narożnikiem w salonie.


W znalezieniu świetnego, praktycznego i służącego na lata narożnika do salonu pomoże eltapmeble.pl. Znajdziemy tu np. narożnik Solange. To niezwykle elegancki mebel w jednolitym kolorze, który został osadzony na długich smukłych czarnych nogach.

Czym wypełniony jest narożnik w salonie?

Siedziska narożnika oraz długi otoman są pikowane i wypełnione sprężystą falistą pianką T30. Taki „wypełniacz” powoduje, że nasze ciało podczas odpoczywania na narożniku układa się w naturalny sposób. Ten salonowy mebel ma także funkcje rozkładania, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe duże łózko.

Bardziej kompaktowym, ale także stylowym rozwiązaniem dla salonu może być narożnik Kairos. Co go cechuje? Komfort i funkcjonalność, dzięki czemu sprawdzi się w zasadzie w każdym wnętrzu. „Kairos” wykonany jest na kształt litery L. Siedziska oraz otoman podobnie, jak większość narożników, jest wypełniony pianką T30, ale ma innowacyjny dodatek – piankę HR, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych wgnieceń.


Ponadto, ten narożnik do salonu wyposażony jest w ruchome nagłówki i skośne podłokietniki, co ułatwia znalezienie idealnej pozycji do odpoczynku. „Kairos” podobnie, jak „Solange” jest rozkładany, a więc w nocy może posłużyć jako wygodne łóżko.

Narożnik do salonu w stylu lorda

Ciekawą opcją narożnika do salonu może być także „Lord”, który także można znaleźć na eltapmeble.pl. Co go wyróżnia? Przede wszystkim rzucające się już z daleka zaokrąglone zagłówki, które od razu na myśl przywodzą przepiękne lordowskie salony z XVIII wieku. Ten efekt wzmacnia także styl, w jakim został wykonany ten mebel. Chodzi o art deco, czyli połączenie klasycznego mebla z antycznymi elementami.


Ponadto, narożnik posiada dodatkowe marszczenia w dolnej części oraz drewniane elementy, które sprawiają, iż mebel ten jest oryginalny. Gdy do tego dodamy wygodny podłokietnik, stylowe przeszycia przestronne siedziska i dbałość o detale otrzymujemy produkt, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednego malkontenta.

One Response

  1. Doris

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.