Blog

Aranżacja pokoju dziennego – inspiracje, pomysły, wizualizacje

Fototapety to bardzo ciekawe narzędzie stylistyczne, które nie tylko pozwala urozmaicić przestrzeń wnętrza, czy nadać jej ciekawego wyrazu, ale również pomaga manipulować nią optycznie – dzięki czemu pomieszczenie może wydawać się większe. Dlatego fototapety to dobry pomysł nie tylko dla dużych pokojów dziennych, ale również tych mniejszych, którym chcielibyśmy dodać kilku dodatkowych metrów kwadratowych.

Aranżacja salonu – czyli jak dobrać fototapetę?

W pokojach dziennych, które nie mają dużej powierzchni, sprawdzą się fototapety, które przedstawiać będą panoramy miast lub też pejzaże. Pozytywnie na złudzenie optyczne – powiększenie pokoju – wpływa rozległość obrazu, który prezentuje fototapeta. Im jest on bardziej przestrzenny, tym więcej powierzchni zdaje się zajmować pokój.

Najczęstszym miejscem do umieszczenia fototapety jest ściana znajdująca się za wypoczynkiem lub też ta, która widnieje za stołem, gdzie zbierają się wszyscy goście i domownicy przy posiłku.

Wybór fototapety stawia przed inwestorem trochę pułapek. Niewprawnie dobrana może powodować, że pokój będzie wyglądał śmiesznie lub groteskowo, a wiadomo, że nie chodzi nam o to, żeby pomieszczenie, w którym relaksujemy się i przyjmujemy gości, wyglądało kiczowato. Jeśli obawiamy się naszej wprawy w doborze tego elementu dekoracyjnego, warto jest albo poradzić się specjalisty, albo też zdecydować się na fototapetę w stonowanych kolorach. Jest ona zawsze bezpieczniejszym wyjściem niż nadruki wielokolorowe, abstrakcyjne, czy też inne, które mogą nieco przytłoczyć pomieszczenie.

Fototapety tropiki, a może fototapeta sawann – do jakiego wnętrza będą pasować?

Kto z nas nie chciałby się, choć na chwilę przenieść na łono pięknej, żywej, ale i trochę niebezpiecznej natury, która onieśmiela swoją kolorystyką, roślinnością, a także dzikimi zwierzętami? Dzięki fototapecie jest to całkowicie bezpieczne w zaciszu własnego domu. Jedyną obawę, z jaką musimy się w tym przypadku mierzyć, to oczywiście fakt, czy dobierzemy je właściwie do pomieszczenia.

Fototapety przedstawiające sawannę, są zdecydowanie bardziej sprzyjające do instalacji ze względu na swoją stonowaną, miękką kolorystykę. Mogą stanowić tło dla mebli i wypoczynku w kolorach ziemi, jak również białych, jasnych i znajdujących się w wielu odcieniach szarości.

W przypadku, gdy decydujemy się na żywą fototapetę przedstawiającą tropiki, jesteśmy nieco ograniczeni w wyborze mebli, dla których będzie ona stanowiło tło. Fototapety z tropikami bardzo dobrze prezentują się z meblami w bardzo jasnych, a wręcz białych kolorach.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.