Blog

Jak urządzić pokój dzienny w bloku – kilka krótkich porad

Kiedy posiadamy przestronne pokoje w domu, nie trudno je zaaranżować. Jednakże, aranżacja pokoju dziennego w bloku to już większe wyzwanie. Mniejsza przestrzeń wymaga niebanalnych pomysłów, aby mieć ładny pokój w bloku, który jednocześnie pozostaje funkcjonalny.

Pokój dzienny

Pokój dzienny

Nie marnuj przestrzeni

Zastanawiając się, jak urządzić pokój dzienny w bloku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby koniecznie zagospodarować każdą wolną przestrzeń. O ile w domach prywatnych można pozwolić sobie na to, aby zostawić nietknięte całkiem duże obszary pokoju, o tyle ładny pokój w bloku wymaga szczegółowego rozplanowania każdej jego części.

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – tylko potrzebne elementy

Niewątpliwie, pokoje w blokach nie pozwalają na umieszczanie w nich mebli, które nie są niezbędne. Jeśli wniesiemy do pokoju zbyt wiele szafek, czy stolików, tracimy zupełnie przestrzeń pokoju, przez co nawet poruszanie się w nim może być bardzo utrudnione. Nie mówiąc o tym, że pokój nie będzie dobrze wyglądał, jeśli będzie zagracony.

Z tego względu, aby mieć ładny pokój w bloku trzeba zrobić listę mebli, które są absolutnie niezbędne. Następnie trzeba się tej listy konsekwentnie trzymać. Warto pamiętać, że pomimo, iż możemy zakupić tylko ograniczoną liczbę mebli, nie oznacza to wcale, że nie możemy stworzyć przytulnego, atrakcyjnego pokoju.

Jak urządzić pokój dzienny w bloku – projektant wnętrz

Kiedy wydaje nam się, że aranżacja pokoju dziennego w bloku zaczyna nas nieco już przerastać, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do projektanta wnętrz. Specjalista pomoże nam tak porozkładać meble, i generalnie zagospodarować całą przestrzeń tak, aby zachować w niej jak najwięcej wolnego miejsca.

Ponadto, projektanci potrafią tak zaaranżować wnętrze, że optycznie wygląda na o wiele większe, niż jest w rzeczywistości. Dlatego też, jeśli mamy wątpliwości, czy sami wiemy jak urządzić pokój dzienny w bloku, nie wahajmy się ani chwili dłużej i zadzwońmy do projektanta wnętrz, który niewątpliwie nam pomoże.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.