Blog

Jak nowocześnie urządzić salon?

Salon to przede wszystkim miejsce służące do relaksu, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy, a także umożliwiające wygodne spędzenie czasu z rodziną oraz przyjaciółmi.

Jak nowocześnie urządzić salon?

Przede wszystkim, w wielu domach podstawę w salonie stanowi wygodna kanapa oraz telewizor. Odpowiedni stolik kawowy przy kanapie sprawi, że możliwe będzie ustawienie kubka z gorącą herbatą, kawą czy kufla piwa.

Nowoczesne kanapy do salonu

Zastosowanie kanapy narożnej z funkcją spania umożliwi przenocowanie gości lub spanie w przypadku posiadania niewielkiego mieszkania. W przypadku chęci spędzenia czasu z książką, ważne jest również oparcie kanapy, aby móc położyć się w pozycji półleżącej. Odpowiednio dobrane poduszki sprawią, że spędzenie czasu w salonie będzie nie tylko przyjemnością ze względu na wygodę, ale również ze względu na estetykę.

Obecnie modne jest zastosowanie w salonie odcieni szarości oraz brązów, przez zastosowanie np. ciemnych paneli, jasnych mebli oraz dobranie dodatków w kontrastujących kolorach – na przykład czerwonych poduszek czy ozdób jak np. wazony.

Nowoczesna kanapa

Nowoczesna kanapa

Jaka szafka pod telewizor?

Przede wszystkim, przy wyborze szafki pod telewizor należy uwzględnić wymiary telewizora oraz miejsce pod nią. Obecnie w większości przypadków do odtwarzania telewizji potrzebny jest dekoder, a w wielu domach również korzysta się z DVD, Play Station i innych urządzeń, które zazwyczaj powinny być łatwo dostępne. Tym samym, dobrze sprawdzi się szafka z półką na urządzenia oraz pod spodem z szufladą, do której można włożyć np. ręczniki czy obrusy.

Co z małymi mieszkaniami?

W małych mieszkaniach, gdzie salon pełni jednocześnie funkcję sypialni lub jest połączony z aneksem kuchennym, warto wydzielić strefę relaksu. Duże pomieszczenie można podzielić przez odpowiednie ustawienie kanapy.

Ustawienie jej tyłem do kuchni oraz w odległości 2-3 m od telewizora pozwoli na podzielenie pomieszczenia na funkcje, co przekłada się na zwiększenie komfortu mieszkania. Obecnie w wielu przypadkach stawia się na minimalizm oraz unika się niepotrzebnych mebli i wyposażenia, które sprawia wrażenie „zagracenia”

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.