Blog

Jak wybrać odpowiednie lustro i gdzie je umieścić?

Lustereczko powiedz przecie…gdzie jest najlepsze miejsce, by cię powiesić? Wbrew pozorom zarówno wybór samego lustra, jak i miejsca, w którym chcemy je zawiesić (lub postawić) nie jest sprawą prostą. Lustro ma nie tylko spełniać swoje zadanie, ale także stanowić ozdobę. Zastanówmy się zatem jak wybrać lustro idealne i właściwie je wyeksponować.

1. Są różne miejsca w domu, w którym możemy umieścić lustro. Na początku musimy się zastanowić gdzie chcemy je zawiesić, ponieważ wszystko zależy od tego jak duże i jak zorganizowane jest to pomieszczenie. Może to być zarówno przedpokój, salon, jak i sypialnia. Nie mówiąc już o łazience – tam musimy umieścić przynajmniej małe lustro, które można zawiesić np. nad umywalką. Jeśli posiadamy przestronną łazienkę możemy zawiesić duże lustro na wolnej ścianie lub nad wanną.

Lustro w łazience

Lustro w łazience

2. Jeśli posiadamy w domu rozsuwaną szafę, albo zamierzamy taką zakupić, pomyślmy nad wykorzystaniem jednej strony na lustro. Wówczas zamiast dwóch drewnianych drzwi będziemy mieć jedne, a drugie w formie lustra. To wygodne rozwiązanie, gdyż lustro możemy wówczas przesuwać w jedną i drugą stronę. Dodatkowo oszczędzamy miejsce. Lustro można także umieścić na wewnętrznej części szafy pod warunkiem, że nie jest to szafa rozsuwana.

3. W zależności od wielkości pokoju, w którym chcemy postawić lustro, możemy zdecydować się na takie, które można powiesić na ścianie lub postawić na ziemi. Na ścianie lustro warto zawiesić w pokoju, który nie jest zbyt duży. Jeśli pokój jest przestronny, kupmy lustro stojące, które można postawić np. w rogu pokoju. Sklepy oferują szeroki wybór luster, które w tyle posiadają wieszaczki albo rurkę na wieszaki, dzięki czemu stanie się ono bardziej praktyczne.

4. Jeśli chcemy, możemy nieco poeksperymentować z wyborem lustra. Ciekawie prezentują się lustra w formie mozaiki, które możemy ułożyć w dowolny kształt i zawiesić na ścianie. Zresztą, kto powiedział, że lustro musi być prostokątne lub kwadratowe? W sklepach dostępne są lustra w rozmaitych kształtach np. pofalowane lub okrągłe czy owalne.  Możemy wybrać także takie w nieprzeciętnej i oryginalnej ramie, która ożywi nasz pokój.

5. Bez względu na to, w której części domu zdecydujemy się postawić lustro pamiętajmy, aby zaopatrzyć się zarówno w małe, jak i duże. Duże można zawiesić się w przedpokoju tak, aby móc przeglądnąć się w nim przed wyjściem. Małe lusterka ozdobne możemy zawiesić na ścianach w salonie lub przedpokoju. Mogą być drewniane, plastikowe czy w wymyślnych ramkach. Możemy sami je pomalować specjalnymi farbami.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.