Blog

Salon w klasycznej aranżacji

Salon urządzony w klasycznym stylu to wnętrze eleganckie, wygodne, przytulne wypełnione meblami o oryginalnych kształtach, stylizowanych i zabytkowych. Cechuje go dobry smak, prostota, symetria i równowaga.

Klasyczne aranżacje nie znudzą się zbyt szybko, znajdujące się w nim dodatki i meble zgodne są z ponadczasowym szykiem a nie chwilowo obowiązującymi trendami i modą. Wyjątkowy klimat salonu w stylu klasycznym gwarantują ciepłe, zmysłowe beże i brązy, a także dekoracyjne materiały.

We wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym stosuje się solidne, naturalne i dobre jakościowo materiały, to np. skóra, kamień, szlachetne gatunki drewna, perskie dywany. Z kamieni wykorzystuje się przede wszystkim marmur ponieważ łatwo nadać mu wysmakowaną formę.

Obecnie na topie są tapety z klasycznym wzorem regularnie rozłożonym na jasnym, gładkim tle. Warto zastanowić się też nad rzeźbioną komodą, starą, przeszkoloną witryną czy drewnianymi meblami. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie tutaj stylowych foteli, kanap, rzeźb, drewnianych ław czy dzieł sztuki.

Meble wykonywane są przede wszystkim z mahoniowego drewna, najczęściej pokrywane tapicerką. W takim salonie istotne znaczenie ma też wystrój okien. Zaleca się wieszać lekkie zasłony w zestawieniu z ciemniejszymi, cięższymi. Szczególnego charakteru dodają także poduszki, tkaniny, narzuty.

Elementy klasycznego salonu powinny być tak połączone, aby wnętrze tworzyło spójną całość. Nie może to być mieszanka różnych stylów, wszystkie elementy wystroju muszą do siebie pasować.

Klasyczny salon

Klasyczny salon

 

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.