Blog

Jak ciekawie urządzić kuchnię z wyspą

Kuchnia z wyspą cieszy się w ostatnich latach szczególnie dużą popularnością. Jej przykłady oglądać możemy w wielu znanych magazynach wnętrzarskich, a także na barwnych fotografiach w Internecie. Choć rozwiązanie to znane jest już od bardzo wielu lat, to właśnie ostatnie lata sprawiły, że zyskało sobie ono tak dużą popularność w wielu miejscach na świecie. Jak powinna być urządzona wyspa w kuchni? Na co zwrócić szczególną uwagę i o czym warto pamiętać podczas aranżacji przestrzeni?

Wybór odpowiedniego stylu

Po pierwsze zawsze warto mieć na uwadze, że dobrze zaprojektowana przestrzeń powinna być spójna stylistycznie. Oczywiście doświadczeni projektanci potrafią tworzyć naprawdę zwariowane mieszanki stylistyczne, które cieszą oczy, jednak nie posiadając większego doświadczenia, ciężko jest samemu dobrać meble i dodatków ten sposób. Dużo bezpieczniejszym wyjściem będzie w tej sytuacji kuchnia z wyspą w jednej, wybranej przez nas stylistyce.

Wyspa w kuchni świetnie prezentuje się w różnych rozwiązaniach. Doskonale wygląda w aranżacjach minimalistycznych, ale znaleźć możemy także wiele realizacji wyspy w kuchni w stylu industrialnym lub retro.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Większość osób marzących o kuchni z wyspą ma na myśli przede wszystkim ogromną funkcjonalność tego rozwiązania. Decydując się na wyspę w kuchni zadbajmy o to, by całe pomieszczenie oznaczało się dużą funkcjonalnością. Tylko wówczas będziemy mogli w pełni cieszyć się tym ponadczasowym układem.

Kuchnia z wyspą lub półwyspem

Ciekawym wariantem kuchni z wyspą jest półwysep kuchenny. Jest to niemal równie funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie z jakiegoś powodu wyspa w kuchni nie jest możliwa lub po prostu nie będzie w pełni korzystna. Półwysep różni się od wyspy tym, że jednym bokiem dotyka on ściany lub po prostu kuchennej zabudowy. Półwysep pełnić może zarówno funkcję kuchennego blatu, jak i stołu. Jest świetny szczególnie w przypadku małych przestrzeni oraz wtedy, gdy chcemy odgrodzić od siebie wybrane partie.

Dodatki mają ogromne znaczenie

Urządzając kuchnię z wyspą nie można także zapominać o dodatkach. Są one ważne zarówno w przypadku dużych pomieszczeń, jak i małych. W kuchniach z wyspą doskonale będą prezentować się takie dodatki, które zwrócą większą uwagę na tę wyjątkową cześć kuchni. Warto wobec tego powiesić nad wyspą ciekawy żyrandol, a na wyspowym blacie postawić piękną donicę z kuchennymi ziołami, tylko czekającymi na dodanie ich do wielu aromatycznych dań.

 

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.