Blog

Jasne meble – wady i zalety

Jasne meble do pokoju mają swoich zwolenników i przeciwników. Z jakich powodów?

Jasne meble

Jasne meble

Przestrzeń

Jasne meble do małego pokoju to zawsze dobry wybór. Przede wszystkim dlatego, że zwiększają optycznie przestrzeń, w której się znajdują, w przeciwieństwie do ciemnych mebli, które taką przestrzeń pomniejszają. Dlatego jeśli mamy niewielkich rozmiarów salon lub sypialnię, warto skierować swoją uwagę na jasne pokrycia.

Czystość

Panuje przekonanie, że meble w jasnych barwach szybciej się brudzą niż te w ciemnych odcieniach. Z tego powodu jasne meble do pokoju dziennego uważane są za niepraktyczny wybór, na który stać jedynie dobrze sytuowane osoby i kojarzą się one ze zdjęciami z katalogów wnętrzarskich. Tymczasem to mylne wrażenie.

Jasne meble nie brudzą się szybciej, niż ciemne, chociaż w niektórych przypadkach faktycznie szybciej na nich widać różne „wypadki”. Wszystko zależy jednak od tego, z jakiego materiału wykonane są poszewki naszych mebli.

Cała paleta barw

Mówiąc „jasne meble” możemy mieć na myśli nie tylko kolor biały, ale także wszelkie odcienie szarości, pastelowe róże, zielenie, niebieskości. Tego typu kolory są praktyczne, kiedy mamy w domu małe dzieci i zwierzęta domowe, a do tego pozwalają na ciekawe zaaranżowanie wnętrza.

W kwestii koloru białego, to odchodzi się obecnie od urządzania przestrzeni w jednym kolorze, co było modne na początku XX wieku. Jeśli lubimy kolor biały, możemy zdecydować się na jeden mebel, np. kanapę. Ale pozostałe meble raczej wybierzmy w innych barwach.

Pokój nastolatka

Jasne meble do pokoju młodzieżowego pozwalają na dowolną interpretację przestrzeni przez naszą pociechę. Może ona zapełnić ją zdjęciami, plakatami i własnymi pamiątkami oraz często na nowo aranżować pokój, co dla nastolatków jest bardzo ważne.

Kuchnia

Jasne meble w kuchni wymagają większej dyscypliny w trakcie gotowania, jednak jeśli wybierze się tworzywa łatwe do utrzymywania w czystości, nie powinno to stanowić problemu.

Reasumując, jasne meble pozwalają na aranżację wnętrz w duchu nowoczesnym lub rustykalnym, powiększają przestrzeń i dodają pomieszczeniom metrów kwadratowych. To dobry wybór dla każdego.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.