Blog

Kuchnia w stylu skandynawskim

Skandynawski styl w przestrzeni kuchennej wydaje się wysoce popularny cechując się elegancją, klasą oraz zaskakującą schludnością. Podczas kreowania designu skandynawskiego niezaprzeczalnie istotne okazują się odpowiednio dobrane meble kuchenne. Jak wybrać meble do kuchni skandynawskiej? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Meble kuchenne w stylu skandynawskim

Skandynawski styl wystroju wnętrza charakteryzuje się kilkoma istotnymi aspektami. Jednym z nich jest połączenie bieli z elementami drewnianymi. Podobne kompozycje wydają się najbardziej specyficzne dla omawianego designu.

Minimalizm, prostota oraz ograniczenie zbędnych przedmiotów i dekoracji do minimum to kolejne cechy, charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Użyteczność kuchni, kreowanej w tym designie okazuje się najważniejsza. Również meble do kuchni skandynawskiej powinny spełniać te warunki.

Skandynawskie meble kuchenne – przede wszystkim biel

Najbardziej specyficzne dla kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim okazują się białe meble, uzupełniane subtelnymi dodatkami. Drewniany stół z krzesłami, stonowane płytki oraz ściany pomalowane w jednolitym, białym kolorze tworzą specyficzny klimat w skandynawskiej kuchni.

Kuchnia

Kuchnia

Warto zaznaczyć, że dekoracje obecne w tej przestrzeni użytkowej ograniczają się do najprostszych elementów, które niejednokrotnie cechuje określona wartość praktyczna. Ozdobą może stać się więc zegar ścienny, kwiaty lub akcesoria kuchenne. Charakterystyczna dla stylu skandynawskiego jest również naturalność, a w jej ramach pojawiają się elementy wiklinowe – koszyki, pudełka i inne gadżety spełniają rolę użytkową, służąc do przechowywania rozmaitych przedmiotów.

Elementy zdobnicze to także bukiet świeżych kwiatów lub ziół, naczynia w kolorowych, pastelowych odcieniach oraz obrazy na ścianach dodadzą wnętrzu indywidualnego charakteru, ożywiając nieco skandynawską prostotę.

Inne kolory w skandynawskiej kuchni

Meble do kuchni urządzanej w stylu skandynawskim nie muszą być białe – mogą być również utrzymane w odcieniach czerni lub w pastelowych barwach. Ważne jest, żeby efekt nie przytłaczał, prezentując wspomniany powyżej minimalizm. Mocniejsze akcenty w postaci innych barw są również możliwe, w zależności od indywidualnych preferencji użytkowników kuchni.

Wydaje się więc, że kuchnia w stylu skandynawskim to trafna alternatywa, otwierająca nowe możliwości wnętrzarskie. Nie jest ona trudna do osiągnięcia, jeśli uwzględnia się przedstawione zasady.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.