Blog

Jak urządzić małą kuchnię?

Mała kuchnia ma swoje zalety i wady. Jej niewielka powierzchnia sprawi, że podczas przygotowywania potraw nie będziesz musiał/a przemierzać dużych odległości. Jednak jej urządzenie może być niemałym wyzwaniem. Sprawdźmy, o czym musimy pamiętać, urządzając kuchnię niewielkich rozmiarów.

Mała kuchnia – na co zwrócić uwagę urządzając ją?

Jest kilka kwestii, na które musimy zwrócić uwagę, urządzając małą kuchnię. Są nimi przede wszystkim wybór materiałów, kolorystyka, kształt i rodzaj mebli, a także rodzaj sprzętu AGD.

Mała kuchnia

Przy aranżacji pomieszczeń o niewielkich rozmiarach każdy ich element musi zostać przemyślany w taki sposób, aby był możliwie najbardziej funkcjonalny i praktyczny. Jednocześnie nie ograniczając przestrzeni niezbędnej do swobodnego poruszania się po kuchni i przygotowywania potraw. Na metraż kuchni – zwłaszcza w mieszkaniach w bloku – możemy nie mieć do końca wpływu. I o ile nie zamierzamy interweniować w jej powierzchnię, decydują się na kosztowny remont, to mamy możliwości, aby zwiększyć jej objętość optycznie.

Wystrój małej kuchni – na co postawić?

Kilka trików kolorystycznych pomoże Ci optycznie powiększyć powierzchnię kuchni. To, że jasne kolory sprzyjają złudzeniu przestrzenności, wie praktycznie każdy. W kuchni również możemy się pokusić o pomalowanie ścian na jasne kolory. Dodatkową głębię możemy dodać pomieszczeniu, malując jedną z nich na inny kolor. Optycznemu powiększeniu kuchni pomoże również wybranie jaśniejszych listw od ścian, a także jaśniejszej o kilka tonów podłogi.

Minimalizm powinien być Twoim słowem kluczem także przy wyborze dekoracji. Postaraj się, aby było ich jak najmniej. Zbyt duża ich ilość na niewielkiej przestrzeni sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się ciasne, a przez to również mało przyjemne. Staraj się ukrywać sprzęty w szafkach. Podobnie jak akcesoria kuchenne.

Jak sprzęt AGD wybrać?

W kuchni nie obejdziesz się bez zlewu, lodówki, czy też kuchenki. Jednak możesz postawić na ich wersje kompaktowe, które pomogą Ci oszczędzić trochę miejsca, i jednocześnie nie ograniczą funkcjonalności kuchni. Wybieraj AGD do zabudowy, które będzie prezentować się nowocześnie i jednocześnie nie zagraci małej powierzchni kuchni. Jeśli ma zmywarkę na wyposażeniu swojej kuchni, zdecyduj się na zlew jednokomorowy, który pozwoli Ci na oszczędzenie sporej ilości miejsca. Jesteś singlem, jesz na mieście, masz dużą rodzinę i często gotujesz? Wybierając sprzęt do małej kuchni, weź pod uwagę swoje potrzeby. Jeśli rzadko odwiedzasz swoją kuchnię, może dobrym pomysłem będzie zakup np. mniejszej lodówki?

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.