Blog

Jak umeblować salon?

Przemeblowanie to proces, który powinien być odpowiednio zaplanowany. Każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, jest przeznaczone do innych funkcji naszego codziennego życia i w związku z tym wymaga specjalnego zaplanowania zakupu mebli do niego.

Charakterystyka pomieszczenia

Salon to najważniejsze pomieszczenie w naszym mieszkaniu. To w nim wypoczywamy po pracy, oddajemy się relaksowi przy książce czy telewizji, to w nim również przyjmujemy gości. Jak zatem meble wybrać do salonu? Proces ten powinien zakładać dwa etapy selekcji.

Pierwszym z nich jest określenie głównej funkcji jaką nasz salon ma za zadanie spełniać i dobór odpowiedniego rodzaju mebla. Drugi etap to wybór kolorystyki pomieszczenia i dobranie doń mebli, które będą pasować bazą kolorów.

Jakie meble będą nam potrzebne?

Sprawdźmy, jakie meble wybrać do salonu, by wnętrze spełniało swą funkcję i zachwycało estetyką. Jeżeli zamierzamy często przyjmować gości, postawmy na stolik, na którym ustawimy przekąski. Gustowne i sprawdzające się w salonach są stoliki wykończone szklanym blatem. Nie wybierajmy zbyt wysokiego mebla jeśli chcemy zachować poczucie delikatności.

Wysoki stolik zwiększy funkcjonalność jednak nieco zaburzy przestrzeń powodując optyczny efekt zmniejszenia pomieszczenia. W każdym salonie musi znaleźć się wygodna kanapa, na której odpoczniemy przed telewizorem po krzepiącym obiedzie. Oczywiście muszą znaleźć się wygodne krzesła lub fotele.

Te drugie, polecamy szczególnie tym, którzy cenią sobie tradycyjne i sprawdzone rozwiązania. Warto zadbać o bardziej intymny kącik, w którym np. oddamy się lekturze. Ustawmy zgrabną lampę podłogową nad fotelem lub krzesłem bujanym.

Równowaga kolorów

Pamiętajmy, by dobór mebli nie kłócił się z kolorystką wnętrza. Jeżeli nasze pomieszczenie zostało pomalowane przy użyciu jasnych lub pastelowych farb, wybierzmy jasne meble. W bardziej ciemnym pomieszczeniu, idealnie sprawdzą się ciemniejsze kolory. Jeżeli stawiamy na eleganckie i gustowne wnętrze, warto rozważyć meble w kolorze kawowym.

Meble do salonu

Meble do salonu

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.