Blog

Jak zrobić szafę z drzwiami przesuwnymi? Praktyczna szafa do domu.

Praktyczna szafa do domu i mieszkania.

W dzisiejszych czasach odchodzi się od kupowania wielkich segmentów i szaf mało praktycznych, ale niezwykle efektownych. Zwłaszcza osoby młode cenią sobie użyteczność i komfort użytkowania. W większości decydują się na praktyczne rozwiązania, jednak wiele osób wplata również dekoracyjne elementy na przykład w postaci ozdobnych uchwytów, dekoracyjnych drzwi, czy zastosowania lustra.

Praktyczna szafa w domu to mebel funkcjonalny, zatem najczęściej jest to szafa z drzwiami przesuwnymi. Jednak jak zrobić szafę z drzwiami przesuwnymi, by odpowiadała naszym potrzebom?

Drzwi przesuwane w szafie

Drzwi przesuwane w szafie

 Jak zrobić szafę z drzwiami przesuwnymi? – praktyczne wskazówki.

Projektowanie mebla na własne potrzeby ma ogromną przewagę nad tymi kupionymi w sklepach. Szafa ta będzie spełniała wszystkie nasze wymogi, a przede wszystkim będzie naszym wymarzonym meblem w domu. Samodzielne stworzenie takiego mebla obniża również koszty. Szafa z drzwiami przesuwnymi możemy dostosować do każdej przestrzeni jaką dysponujemy, od pokaźnej ściany w salonie, po niewielki skos pod schodami. W zależności od miejsca, jakim dysponujemy musimy wymierzyć wielkość szafy oraz wybrać niezbędne materiały. Regułą jest, że szafę przy ścianie robi się do samego sufitu.

Dzięki temu wykorzystujemy każdy centymetr miejsca, a także minimalizujemy powierzchnię do sprzątania. Montowanie drzwi przesuwnych jest dosyć proste i w większości możemy poradzić sobie z tym sami. Należy kupić niezbędne materiały – same drzwi, prowadnice, uchwyty, jeśli będziemy je mocować, kołki montażowe i inne przydatne elementy.

Praktyczna szafa w domu. Jak ją zaprojektować?

Jak zrobić szafę z drzwiami przesuwnymi, by była jak najbardziej funkcjonalna? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na nasze potrzeby. Projektując wnętrze szafy powinniśmy określić co, tak naprawdę jest dla nas niezbędne i ile dodatkowych elementów, takich jak drążki, kosze, szuflady potrzebujemy. Warto pomyśleć nad tym trochę dłużej, by w pełni cieszyć się z wszystkich wygód jakie daje praktyczna szafa w domu.

Dodaj Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.